İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM VE ÜCRETSİZ KARGO

İLK SİPARİŞTE %10 İNDİRİM VE ÜCRETSİZ KARGO

SEPETİM (0)

Sepetinizde henüz ürün yok.

Alışverişe devam et

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kendi yüzük bedeninizi belirlemenin birkaç yöntemi vardır:

1. Doğru bir şekilde oturan bir yüzüğü seçin ve yüzüğün İÇ çapını ölçün. İç çap, yüzüğün en geniş noktasından diğer tarafa olan mesafedir. Ölçümü milimetre cinsinden yapın.

2. Bir parça ip veya kağıt şeridi alarak parmağınızın etrafına sarın. İki ucun birleştiği noktayı işaretleyin.

3. İpi veya kağıdı bir cetvelle ölçerek parmağınızın ÇEVRESİNİ belirleyin. Ölçümü milimetre cinsinden yapın.

4. Elde ettiğiniz iç çap veya çevre ölçüsünü, yüzük bedeni dönüşüm tablosuna uygun şekilde eşleştirin. Eğer yüzük iki beden arasında kalıyorsa, genellikle daha büyük olanını seçmenizi öneririz.

Yüzük bedeninizi belirlerken aşağıdaki ipuçlarına dikkat edin:

1. Parmak büyüklüğünüz gün içinde değişebilir, bu yüzden ölçümü günün sonunda yapmak iyi bir fikirdir. Parmaklarınız en büyük olduğunda ölçüm yapmanız önemlidir. Elleriniz soğukken ölçüm yapmayın; soğuk ellerinizle parmaklarınız en az yarım beden küçük olabilir.

2. Özellikle kalın bir şerite sahip yüzükler, ince bir şerite göre daha sıkı hissedebilir. Bu durumlarda, normal yüzük bedeninizden bir tam beden daha büyük bir yüzük satın almanızı öneririz.

3. Yüzüğünüz parmağınıza rahat bir şekilde oturmalıdır. Elbette ki düşmeyecek kadar sıkı olmalı, ancak aynı zamanda ekleminizden geçecek kadar da gevşek olmalıdır.

4. Hediye alıyorsanız, en iyi yöntem (ancak her zaman en kolay yöntem değil) alıcı kişinin uygun parmağındaki yüzüğü ödünç almak ve yukarıdaki yüzük ölçer rehberini kullanarak bedenini belirlemektir.